HomePower Tools DongCheng Diamond Drill With Water Source DZZ02-160
Previous product
TOPTUL Long Type Hex Key Wrench Set 9Pcs
TOPTUL Long Type Hex Key Wrench Set 9Pcs රු5,775.00
or 3 X රු 2,026 with Koko Koko
Back to products
Next product
EMTOP Tool Set 122Pcs
EMTOP Tool Set 122Pcs රු18,995.00
or 3 X රු 6,665 with Koko Koko
Dong Cheng
DongCheng Diamond Drill With Water Source DZZ02-160
රු57,990.00
Product:DongCheng Diamond Drill With Water Source
Modal:DZZ02-10
Rated Power Input:1800W
No-Load Speed:1900/min
Max.Drilling Capacity
Concrete:110mm
Brick Wall:160mm
Net Weight Of The Machine:6(Kg)
Earn 579 reward points by purchasing this product
In stock
Compare
Add to wishlist
SKU: 9531 Category: Power Tools Tags: Diamond Drill, Water Source
  • Description
  • Additional information
  • Reviews (0)
  • Instalment Plans
  • Shipping & Delivery
Description
Unmatched Precision and Power for Professional Drilling
Integrated Water Source for Cool, Clean Drilling
Ergonomic Design and Durability for Long-Term Use
Additional information
Weight6 kg
Gang
JDP0119
Brand
Dong Cheng
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet
Be the first to review “DongCheng Diamond Drill With Water Source DZZ02-160” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Instalment Plans
BANKINSTALLMENT PLANMONTHLY AMOUNTFEE TO CUSTOMERPURCHASE LIMIT
DFCC
VISA,MASTER
3 Months Planරු.20,031.09 3.5%
Min: රු.10,000
Max: රු.600,000
6 Months Planරු.10,173.68 5%
12 Months Planරු.5,252.72 8%
Commercial
VISA,MASTER
3 Months Planරු.19,330.00 0% (Interest FREE)
Min: රු.10,000
Max: රු.1,000,000
6 Months Planරු.10,281.91 6%
12 Months Planරු.5,369.44 10%
Sampath
6 Months Planරු.9,752.77 0.9%
12 Months Planරු.4,976.83 2.9%
HNB
6 Months Planරු.9,665.00 0% (Interest FREE)
12 Months Planරු.4,832.50 0% (Interest FREE)
Shipping & Delivery
*/*/
Related products
Sold out
Compare
Close
BOSCH Table Saw GTS 254
රු148,995.00
Saw blade diameter: 254 mm Incline setting: 45 ° L / 0 ° R Table size: 555 x 555 mm Rated input power: 1,800 W No-load speed: 4,300 rpm Saw blade bore diameter: 30 mm
Add to wishlist
Read more
Quick view
Sold out
Close
INGCO Impact Drill 650W – NEW
Rated 5.00 out of 5
INGCO IMPACT DRILL 650W Voltage: 220-240 V ~ 50/60 Hz Input Power: 650 WNo-Load Speed: 0-3000 rpm Max. Drilling Capacity: 13 mm Variable speed Forward/Reverse switch Hammer function
Read more
Quick view
PRESCOTT Angle Grinder with Dust Filter Slim Body 115mm
850W 115mm (4-1/2″) Max: Disc Size 115mm No.Load Speed 11000r/min Rated Input power 850w Rated Frequency 60Hz Rated Voltage 220V - 240V Accessories Included; 1 Grinding Disc, 1 Wrench, 1 Auxiliary Handle, 1 Carbon Brushes
MAKITA Angle Grinder 115mm
Input power 840W Rated voltage 220-240V Rated frequency 50-60Hz No-load speed 11000/min Disc size 115mm Six months repair warranty
BOSCH Angle Grinder 4″ GWS600
Rated input power 660W No-load speed 12000rpm Disc diameter 100mm Grinding spindle thread M10 Switch Lockable Switch Tool dimensions (width) 77mm Tool dimensions (length) 263mm Tool dimensions (height) 95mm
Ditec Welding Plant 3 Board 250A
MODEL MMA-250 Brand New Condition THREE BOARD CIRCUIT 20A/20.8V-250A/30V 250A/30V - 60% 193.6A/27.8V - 100% Can Welding Continuously With Up To 3.2 mm ROD 6 Months repair warranty
STANLEY SDS Rotary Hammer Drill 32mm 3KG
Hot
STANLEY Angle Grinder 100mm 710W
Input power 710W No-load speed 11000rpm Switch type Slide Spindle size M10 Disc size 100 mm