HomePower ToolsDrill DongCheng Diamond Drill with Water Source DZZ03-110
Previous product
TOPTUL Deep Socket 1/2" Dr. x27mm
TOPTUL Deep Socket 1/2" Dr. x27mm රු1,510.00
or 3 X රු 530 with Koko Koko
Back to products
Next product
MEN Angle Grinder 7" 2200W
MEN Angle Grinder 7" 2200W රු27,995.00
or 3 X රු 9,823 with Koko Koko
DongCheng Diamond Drill with Water Source DZZ03-110
රු56,900.00
or 3 X රු 19,965 with Koko Koko
Model: DZZ03-110
Brand: Dongcheng
Max. Drill Capacity: 110 mm
No-Load Speed: 1900
Power: 1800W
Earn 569 reward points by purchasing this product
Out of stock
Compare
Add to wishlist
SKU: 6023 Categories: Drill, Power Tools Tags: Diamond Drill, DongCheng
  • Description
  • Additional information
  • Reviews (0)
  • Instalment Plans
  • Shipping & Delivery
Description
Model: DZZ03-110
Brand: Dongcheng
Max. Drill Capacity: 110 mm
No-Load Speed: 1900
Power: 1800W
Additional information
Weight6.6 kg
Model No.
JDp0101
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet
Be the first to review “DongCheng Diamond Drill with Water Source DZZ03-110” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Instalment Plans
BANKINSTALLMENT PLANMONTHLY AMOUNTFEE TO CUSTOMERPURCHASE LIMIT
DFCC
VISA,MASTER
3 Months Planරු.19,654.58 3.5%
Min: රු.10,000
Max: රු.600,000
6 Months Planරු.9,982.46 5%
12 Months Planරු.5,153.99 8%
Commercial
VISA,MASTER
3 Months Planරු.18,966.67 0% (Interest FREE)
Min: රු.10,000
Max: රු.1,000,000
6 Months Planරු.10,088.65 6%
12 Months Planරු.5,268.52 10%
Sampath
6 Months Planරු.9,569.46 0.9%
12 Months Planරු.4,883.28 2.9%
HNB
6 Months Planරු.9,483.33 0% (Interest FREE)
12 Months Planරු.4,741.67 0% (Interest FREE)
Shipping & Delivery
*/*/
Related products
Hot
Compare
Close
STANLEY Angle Grinder 115mm 900W
රු18,995.00
Input power 900 W No Load Speed 11000 rpm Max. Disc Diameter 115 mm Spindle Thread M10
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
Sold out
Close
BOSCH Rotary Hammer with SDS Plus GBH 2-24 DRE
Rated input power 790W Impact energy 2=7J Impact rate at rated speed 0 – 4.200bpm Rated speed 0 – 930rpm Tool dimensions(length) 367mm Tool dimensions(height) 210mm Tool holder SDS plus Maximum drilling diameter masonry, core cutters 68mm Maximum drilling diameter in metal 13mm Maximum drilling diameter in wood 30mm
Read more
Quick view
Sold out
PRESCOTT Angle Grinder with Dust Filter Slim Body 115mm
850W 115mm (4-1/2″) Max: Disc Size 115mm No.Load Speed 11000r/min Rated Input power 850w Rated Frequency 60Hz Rated Voltage 220V - 240V Accessories Included; 1 Grinding Disc, 1 Wrench, 1 Auxiliary Handle, 1 Carbon Brushes
Read more
MAKITA Angle Grinder 115mm
Input power 840W Rated voltage 220-240V Rated frequency 50-60Hz No-load speed 11000/min Disc size 115mm Six months repair warranty
BODA Core Drill 2300W
Voltage: 220V Power: 2300W Frequency: 50Hz No load speed: 1400rpm Size: 170mm
Add to cart
DongCheng Reciprocating Saw
MAKITA Angle Grinder 100mm
Input power 720W Rated voltage 230-240V Rated frequency 50-60Hz No-load speed 11,000RPM Spindle type M10 x 1.25 Power type Corded Wheel diameter 100mm Lock-On switch Switch type Body grip/slide Accessories included; Grinding Wheel (4" x 3/16" x 5/8"), wheel guard, wrench, side handle 06 months service warranty
MEN Vertical Grinder 820W
Disc diameter: 125mm Rated voltage: 230V Rated Frequency: 50Hz Power: 820W No load speed: 2000rpm