HomePower Tools DongCheng Marble Cutter 1240W DZE02-110
Previous product
INGCO TORX KEY 9 PCS with long arm
INGCO TORX KEY 9 PCS with long arm රු1,595.00
or 3 X රු 560 with Koko Koko
Back to products
Next product
DongCheng Sander Polisher 7" DSP03-180
DongCheng Sander Polisher 7" DSP03-180 රු29,050.00
or 3 X රු 10,193 with Koko Koko
Dong Cheng
DongCheng Marble Cutter 1240W DZE02-110
රු24,950.00
or 3 X රු 8,754 with Koko Koko
Blade diameter 110mm
Maximum cutting capacity 30mm
Rated power input 1240W
No-load speed 1300r/min
Earn 249 reward points by purchasing this product
In stock
Compare
Add to wishlist
SKU: 1244 Category: Power Tools Tags: DongCheng, Marble Cutter
  • Description
  • Additional information
  • Reviews (0)
  • Instalment Plans
  • Shipping & Delivery
Description
Blade diameter 110mm
Maximum cutting capacity 30mm
Rated power input 1240W
No-load speed 1300r/min
Additional information
Weight3.1 kg
Gang
JDP0032
Brand
Dong Cheng
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet
Be the first to review “DongCheng Marble Cutter 1240W DZE02-110” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Instalment Plans
BANKINSTALLMENT PLANMONTHLY AMOUNTFEE TO CUSTOMERPURCHASE LIMIT
DFCC
VISA,MASTER
3 Months Planරු.8,618.31 3.5%
Min: රු.10,000
Max: රු.600,000
6 Months Planරු.4,377.19 5%
12 Months Planරු.2,259.96 8%
Commercial
VISA,MASTER
3 Months Planරු.8,316.67 0% (Interest FREE)
Min: රු.10,000
Max: රු.1,000,000
6 Months Planරු.4,423.76 6%
12 Months Planරු.2,310.19 10%
Sampath
6 Months Planරු.4,196.10 0.9%
12 Months Planරු.2,141.26 2.9%
HNB
6 Months Planරු.4,158.33 0% (Interest FREE)
12 Months Planරු.2,079.17 0% (Interest FREE)
Shipping & Delivery
*/*/
You may also like…
Sold out
Compare
Close
INGCO Combination Spanner 14mm
රු495.00
or 3 X රු 174 with Koko Koko
Size:14mm Material:Cr-V Length:183mm
Add to wishlist
Read more
Quick view
Close
INGCO Combination Spanner 15mm
or 3 X රු 232 with Koko Koko
Size:15mm Material:Cr-V Length:191mm
Add to cart
Quick view
INGCO Combination Spanner 20mm
or 3 X රු 244 with Koko Koko
Size:20mm Material:Cr-V Length:242mm
Add to cart
Sold out
INGCO DRY DIAMOND DISC 125MM
or 3 X රු 400 with Koko Koko
125mm(5")X22.2mm Packed by color box
Read more
Related products
Ditec Welding Plant 3 Board 250A
MODEL MMA-250 Brand New Condition THREE BOARD CIRCUIT 20A/20.8V-250A/30V 250A/30V - 60% 193.6A/27.8V - 100% Can Welding Continuously With Up To 3.2 mm ROD 6 Months repair warranty
MEN Vertical Grinder 820W
Disc diameter: 125mm Rated voltage: 230V Rated Frequency: 50Hz Power: 820W No load speed: 2000rpm
DongCheng Reciprocating Saw
STANLEY SDS Rotary Hammer Drill 32mm 3KG
BODA Core Drill 2300W
Voltage: 220V Power: 2300W Frequency: 50Hz No load speed: 1400rpm Size: 170mm
DEWALT Angle Grinder 100mm
Power input 1000W Rated voltage 220-240V Rated frequency 50/60Hz Disc diameter 100mm No-Load speed 12000/min Spindle thread M10
Hot
STANLEY Angle Grinder 115mm 900W
Input power 900 W No Load Speed 11000 rpm Max. Disc Diameter 115 mm Spindle Thread M10
Stanley Angle Grinder 4″ 900W
Power Input 900W No-load Speed 11000rpm Maximum Disc Diameter 100 mm Spindle Thread M10